Igazán különleges tartalmakkal találkozhatnak az 1-es típusú diabétesszel élő gyermekek a molka.hu oldalunkon. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásával az eddig csak nyomtatott formában megjelent, ismeretterjesztő és foglalkoztatófüzet-sorozat kiadványai immár elektronikus formában is rendelkezésére állnak a családoknak. Ennek azért van számunkra is különleges jelentősége, hiszen a járványhelyzet az eddigi, már megszokott programszervezéseket felülírta. Igyekeztünk mi is alkalmazkodni a lehetőségekhez. A családi meseklubok alkalmával megszokott programelemeket ültettük át az elektronika segítségével ezekbe az online kiadványokba. A kiadványok figurái megelevenednek, hiszen egy kattintásra egy-egy rajzfigura ugrik, billeg, vagy közelít. Emellett nagyon fontos, hogy hangot is be tudtunk építeni a kiadványokba, így az olvasni még nem tudó gyermekek is szerezhetnek új információkat, élvezhetik a tartalmat. A klubok (meseklub, vagy Molka-klub)  alkalmával Kollár Melinda, Billing Gyöngyi és Hrubi Laci mesemondó, vagy zenés előadásában hallhatta a közönség az éppen aktuális mesét, az elektronikus kiadványba a hangbeépítés segítségével ez az élmény sem marad el. Sőt! Az ismeretek elmélyítésére ebben a formában is van lehetőség a beépített online játékok segítségével. Szeretnénk ezt az interaktivitásra lehetőséget biztosítani kiadványsorozatot folytatni a magyar népmesék és más mesék körében is. Hamarosan Óbudai mesék sorozatunk is indul, még 2020. decemberében megjelenik az elektronikus kiadvány 1. része.