Online kiadványok

ELEKTRONIKUS KÖNYVEK GYEREKEKNEK

Az ismeretterjesztő jellegű, óvodás- és kisiskolás korosztály számára készített elektronikus kiadványok mozgó grafikai elemeket, online játékokat és egyéb interaktív elemeket tartalmaznak. A történetet hangoskönyvként is élvezhetik a gyermekek, hiszen egyes oldalakon beépített lejátszógombra kattintva, vagy automatikusan elindul a hang lejátszása.

Asztali számítógépről nézhető interaktív könyv, mely mozgó grafikákat (ugró, billegő, közeledő) és felugró ablakokban online játékokat tartalmaz. A könyv gombjai segítségével az olvasó jegyzeteket készíthet a könyvből kijelölve a számára fontos információrészleteket. Az interaktív könyv megjelenése fix, azaz nem igazodik a képernyő méretéhez, ezért előfordulhat, hogy a lap aljára kell görgetni a lapozás gombjainak eléréséhez.

Az interaktív e-book-ok online nézhetőek meg oldalainkon. A kiadványok EPUB 3.0 formátumban is letölthetőek asztali számítógépre.

A KIADVÁNYOK ELKÉSZÍTÉSÉBEN AZ ALÁBBI TAGJAINK VETTEK RÉSZT:

SZABÓ KATALIN
SZABÓ KATALINszerző, illusztrátor
CSORDÁS REGŐ
CSORDÁS REGŐgyűjtőmunka
SZABÓ JÁNOS
SZABÓ JÁNOSszerző
HRUBI LÁSZLÓ
HRUBI LÁSZLÓhang, hangszerkesztés
BILLING GYÖNGYI
BILLING GYÖNGYImesemondás
PÉTER LEA
PÉTER LEAszöveggondozás, lektorálás, kiadványszerkesztés
RUZSÁK DÓRA
RUZSÁK DÓRAtanácsadó

Magyar népmeséket népszerűsítő e-book gyermekeknek

Szerző: Szabó Katalin
Illusztráció és interaktív elemek: Szabó Katalin
Hang: Billing Gyöngyi
Szöveggondozás, lektorálás: Péter Lea
Tartalomszerkesztés: Péter Lea
Kiadó: Mesék Világa Egyesület, 2021
Kiadásért és szerkesztésért felelős: Szabó Katalin
ISBN: 978-615-01-2702-6
Minden jog fenntartva!
www.mesekvilagaegyesulet.hu

A kiadvány megjelenését az NKA segítette elő.

BARANGOLÁS NÉPMESEORSZÁGBAN

Nagy veszedelem fenyegeti a magyarok Népmeseországát! A csodálatos történeteket egyre kevesebb gyermek ismeri, így a képzeletbeli ország nyugati határvidékére, a sárkányok és óriások földjére már rátelepedett a feledés homálya… Világszép Sárkány Rózsa Népmeseország királyához fordul segítségéért, mert a meséből eltűnt a Sárkánykirály, így története értelmetlenné, a mese hőse pedig céltalanná vált…Ha az olvasó gyermek megismeri meséjét, a sárkánykirály újra előbukkan a homályból, így a meseszereplők is megmenekülnek. Az elektronikus könyvben 7 próba is várja a mesét olvasó/hallgató gyermekeket, melyek sikeres teljesítésével kiérdemlik a Király oklevelét.

Ajánlott korosztály: 5-8 év

E-book változat EPUB formátumban

AJÁNLOTT SZÁMÍTÓGÉPES E-BOOK OLVASÓ: KOTOBEE READER

A kiadványok EPUB 3.0 formában, ingyenesen letölthetőek oldalunkról. A zavartalan és teljes felhasználói élvezet érdekében ajánlott az ingyenes Kotobee Reader alkalmazás letöltése.

Az EPUB formátumban való megtekintés lépései:

1. A “Letöltés EPUB formátumban” gombra kattintva töltsük le a kiadvány EPUB változatát.
  2. Ahhoz, hogy az EPUB kiadványt a legjobb felhasználói élményben tudjuk megtekinteni, töltsük le innen a Kotobee Reader alkalmazást.
  3. A számítógépünkön indítsuk el a Kotobee Reader alkalmazást, és az alkalmazásban nyissuk meg a letöltött EPUB formátumú kiadványt.

Ismeretterjesztő kiadvány Budapest III. kerületéről gyermekeknek

Szerzők: Szabó Katalin és Szabó János
Illusztráció és interaktív elemek: Szabó Katalin
Hang: Hrubi László
Szöveggondozás, lektorálás: Péter Lea
Kiadványszerkesztés: Bornemissza Ádám

Közreműködők: Ruzsák Dóra és Csordás Regő

Kiadó: Mesék Világa Egyesület, 2020
Kiadásért és szerkesztésért felelős: Szabó Katalin
Minden jog fenntartva!
www.mesekvilagaegyesulet.hu

A kiadvány megjelenését a Budapest Főváros III. Kerület, Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata segítette elő.

Óbudai mesék

Marci és Panni vidékről költöznek fel szüleikkel Budapestre, a III. kerületbe. Az első éjjel Törpével, a III. kerület mesebeli őrszemével tesznek egy csodálatos utazást Álomországban, az időutazó járgánnyal és kísérőjükkel- a kerület régmúltjának egyes állomásain.

A kiadványban interaktív játékok vannak elrejtve, melyekre kattintva megnyílik a játéktábla. Olvasni még nem tudóknak Hrubi László meséli el a történetet, a lapok tetején található lejátszógombra kattintva.

Ajánlott korosztály: 6-10 év