Mi, Népmeseország lakói csak addig élünk itt biztonságban, míg Ti, gyerekek jól ismeritek csodálatos kalandjainkat és azok hőseit, szereplőit! Azon gondolkodsz, vajon kikről beszélek? Királyokról, hercegekről, a szegénylegényekről és leányokról, a sárkányokról, boszorkányokról, ördögökről, óriásokról, a csodaerejű és beszélő állatainkról.

Úgy gondolom, azt is kérdezheted, hogy ez miért olyan fontos dolog? Nos, bizonyára Te is tudod, hogy a Te világodban, azaz a földgolyóbison sokféle ország és nép lakozik, melynek más és más a nyelve, a szokásai, és még sorolhatnám a különbségeket. Egy azonban biztos, minden országnak, minden népnek vannak réges-régi időkből megőrzött varázslatos meséi, történetei arról, hogy honnan származnak, hogyan éltek akkoriban.
Így van ez a magyar néppel is! Amikor még nem volt televízió, sem számítógép, tablet, vagy telefon, de még áram sem, a régi korokban a magyar emberek fejből, egy gyertya fénye mellett ülve mesélték a csodálatos történeteket a gyermekeiknek, majd amikor azok is felnőttek, ugyanígy mesélték tovább ezeket az ő gyerekeiknek. Ez így történt hosszú-hosszú ideig. Később vastag, színes, jó szagú könyvekből ismerhették meg a gyerekek a népmeséket, sokszor az esti mesemondás alkalmával, vagy ha már tudtak olvasni, az esti filmnézés helyett, olvasás közben, képzeletben ideröppentek népmeséink országába.
Nem is olyan régen azonban csodálatos eszközöket találtak fel a tudósok! A televízió és a számítógép elé ma már nagyon sok gyerek ülhet Magyarországon is. Számos mesét hallhattok, láthattok a készülékeken. Annyit és olyat, amit csak akartok, a hatalmas Mesék Világából. Ez jól is van így.
Azonban a feledés szürke homályának gomolygó közeledése azt jelzi, hogy a magyar népmeséket egyre kevesebben ismeritek, egyre kevesebben látogattok el a képzelet szárnyán hozzánk, csodákkal teli országunkba.
Legyinthetsz rá, mondván: egyik mese olyan, mint a másik…miért baj az, ha nem ismerjük már a magyar népmeséket?
Nagyon is baj! Ezekben a mesékben olyan régi szokásokkal, szavakkal, tanításokkal találkozhatsz, mely kincset érő tudás lehet!  Megismerheted, milyenek voltak az őseink, miket tartottak fontosnak, milyen volt régen élni. Olyan bölcsességeket is megtudhatsz belőlük, melyek a mai korban is sokat érnek, útmutatással szolgálhatnak egész életedre.
Fontos és szívet melengető tudás, mert csak a miénk! A magyar gyermekeké, a magyar embereké.
Amíg megőrzöl történeteket a magyar népmesékből és majd tovább is adod ezeket a saját gyermekeidnek, addig országunk felett fényesen ragyog a nap és mi, a lakói veled maradunk a képzeletedben akkor is, amikor már olyan öreg leszel, hogy a hamut is mamunak fogod mondani.